V Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Wrocławskiej

Opublikowano: wtorek, 02 września 2014 Administrator

Od pięciu lat w ostatnich dniach sierpnia pocysterskie opactwo, leżące w oddalonym o zaledwie 60 km od Wrocławia Henrykowie, odwiedzają osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny, opiekunowie i przyjaciele. W tym roku przyjechało przeszło tysiąc pielgrzymów, których wspierało ponad 100 wolontariuszy.

Spotkanie odbywa się zawsze od godziny 11: 00 do 16:00.Głównym celem tej inicjatywy jest aktywizacja osób z niepełnosprawnością.
Pojawiły się także, dobrze nam znane rowery integracyjne, o których możecie poczytać w zakładce po prawej. Wiele osób skorzystało z możliwości próbnej jazdy. Stan Kośnik, dobry ojciec rowerów typu handbike, z tak charakterystyczną dla niego anielską cierpliwością, uczył nowicjuszy dość łatwej sztuki bicyklowania, na przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, rowerach.
Jak podkreślali przedstawiciele organizatorów: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Dolnośląskiego Forum Integracyjnego, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, głównym celem inicjatywy jest aktywizacja osób z niepełnosprawnością. Dla wielu z nich to jedna z niewielu okazji, by opuścić swoje domy i spotkać się z innymi. Nasi mieszkańcy pielgrzymują do Henrykowa od 2012 roku.
    "Siła nie tkwi w fizyczności, ale w sile ducha i serca..." – mówił podczas homilii biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Andrzej Siemieniewski. Obserwując z boku naszych mieszkańców trudno było ukryć przekonanie, że nie brakuje im tych sił.