VII Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: poniedziałek, 08 września 2014 Administrator

7 września, na placu Zwycięstwa w Oleśnicy odbyła się impreza związana z obchodami VII Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.  W tym roku organizatorzy przeszli samych siebie.  Clou imprezy był występ zespołu LOMBARD z Martą Cugier, która wraz z kolegami porwała do zabawy rzesze uczestników.

Wcześniej prezentowały się zespoły jednostek pomocy społecznej z Oleśnicy i gmin powiatu:
• Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Odnaleźć Radość i Nadzieję
• Domy Pomocy Społecznej - Ostrowina, Jemielna, Dobroszyce
• Środowiskowy Dom Samopomocy
• Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
• Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury
• Oleśniczanie Młodzi Duchem
Fantastyczny, szkoleniowy, pokaz pierwszej pomocy zaprezentował zespół Społecznych Instruktorów Młodzieżowych.
Atrakcjami umilającymi czas były także konkursy i zabawy dla dzieci, rewelacyjne zabawy z chustą Klanzy, warsztaty plastyczne, ceramiczne, wikliniarstwa, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, tańce integracyjne, dmuchańce, wielkoformatowe gry planszowe i inne.
Przez cały czas trwania imprezy prowadzony był kiermasz rękodzieła wykonanego przez osoby niepełnosprawne: ceramika, decupage, krawiectwo, bukieciarstwo, malowania na szkle, miody ·i produkty pszczelarskie i inne.
Do dyspozycji był zespół d/s pieczy zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, udzielając pełnej informacji tym, którzy byli zainteresowani wejściem w ten obszar pomocy dziecku, lub wolontariat w pieczy zastępczej.
Wsparcie konsumpcyjne zapewnił na imprezie Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie, oferując słynne już w powiecie pierogi, bigos, grochówkę, karkówkę, kiełbaskę z rusztu, hamburgery ·i napoje.
Słodkimi wypiekami gościli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dobroszyc i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Jemielnej (żałujemy, że tylko raz w roku można skosztować i kupić te wyroby)
Impreza przebiegała z energią, werwą i uśmiechem na ustach.
Nasi mieszkańcy pięknie dziękują zespołowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy z panem Markiem Czarneckim i panią Anną Bolibrzuch na czele, ściskamy także panią Asię i panią Kamilę. Przesyłamy słodkie buziaki prowadzącej imprezę - pani Katarzynie Czarneckiej, która bezbłędnie poprowadziła to wspaniałe spotkanie.