Spotkanie z Mistrzem triatlonu

Opublikowano: poniedziałek, 02 grudnia 2019 Oskar Łatoszyński

W ostatni piątek listopada (tj. 29.11 br.) grupa naszych mieszkańców wraz z kierownikiem działu terapeutyczno-opiekuńczego uczestniczyła w spotkaniu z triatlonowym MISTRZEM POLSKI NA DYSTANSIE ½ Iron Man oraz REKORDZISTĄ POLSKI pełnego Iron Man z Robertem Wilkowieckim.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu SPORTICON 2019 w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej w Oleśnicy przez wielkich pasjonatów sportu, czyli „Dobrą Energię” oraz „JA tylko BIEGAM”.
To już nasze 3 spotkanie z kolejnym wybitnym sportowcem, na które zostaliśmy zaproszeni. Spotkania tego typu są znakomitą zachętą i motywacją do dalszych naszych treningów sportowych i do udziału w kolejnych zawodach.
Na razie nikt z PDPS nie brał jeszcze czynnego udziału w triatlonie, ale mamy za sobą już wiele startów w biegach na długich dystansach oraz dwóch naszych mieszkańców ma ukończone kilka duatlonów (jazda na rowerze + bieg).
Robert Wilkowiecki to 25-latek, który swoim rewelacyjnym czasem 8:06:45 ustanowił nowy rekord Polski na „królewskim” dystansie.
Życzymy Robertowi pomyślności w życiu osobistym i dalszych sukcesów w karierze sportowej.