Bieg Sylwestrowy

Opublikowano: czwartek, 02 stycznia 2020 Oskar Łatoszyński

W ostatni dzień 2019 roku, dwóch naszych biegaczy: mieszkaniec - p. Robert J. i kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego - p. Oskar Ł. uczestniczyło w Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy.

To już 35 edycja biegu. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Dwaj nasi reprezentanci ukończyli bieg 10 km. Trasa była bardzo urozmaicona i przez to wyjątkowo ciekawa. Warunki pogodowe nie były najgorsze, ale silny wiatr znacznie utrudniał ciężkie podbiegi. Pan Robert jest zrzeszonym członkiem klubu biegowego „Team Krośnice” i spotkał w Trzebnicy kolegów i koleżanki z Krośnic.
Bieg Sylwestrowy zamykał „sezon biegowy 2019” naszych zawodników.
A oto jak wspomina bieg w Trzebnicy mieszkaniec - p. Robert J.:
„W biegu tym Sylwestrowym biegłem po raz pierwszy wraz z panem kierownikiem innymi członkami mojego Teamu, którzy brali udział w tym biegu od wielu lat. Przed startem mogliśmy zrobić wspólne zdjęcia na tle bramy startowej ok godz. 11:30. Klimat był dla mnie bardzo dobry przy pierwszym okrążeniu tzn. biegnąc pod wzniesienie na pewnej ulicy Trzebnicy, gdy minęliśmy stary Dworzec PKS w Trzebnicy. Po zakończeniu mojego biegu porozmawiałem w obecności p. Oskara z panem Sławkiem z Twardogóry, z którym mamy już kilka startów zaliczonych. Chciałbym podziękować nie tylko za wsparcie Sławkowi, ale też wielu osobom np. p. Oskarowi, z którym mogłem pojechać na ten bieg Sylwestrowy oraz członkom klubu SSW Team Krośnice, z którym mogłem przed startem porozmawiać i zrobić wspólne zdjęcie. Pogoda była w miarę dobra, choć zapowiadano przelotne opady deszczu. Było trochę wiatru przeciwnego, który wiał prosto w twarz zawodnikom. Nie byłem pewny, jaki czas zrobię na biegu, choć to był mój pierwszy bieg Sylwestrowy, który zrobiłem poniżej 59 minut na 10 km.
Z biegowym pozdrowieniem”