Emerytki z Jemielnej

Opublikowano: poniedziałek, 30 grudnia 2013

W 2013 roku nasze współpracownice Pani Halina Koclejda – specjalista pracy socjalnej oraz Pani Urszula Pyrak – starszy opiekun zostały emerytkami.

Czytaj więcej...

Świąteczny czas

Opublikowano: poniedziałek, 30 grudnia 2013

Święta Bożego Narodzenia w naszym domu odczuwamy na długo nim zaśpiewamy tak dobrze znaną nam wszystkim kolędę „Bóg się rodzi…” Przygotowujemy się do tej rodzinnej uroczystości przystrajając dom, wysyłając kartki z życzeniami oraz wspominając swoje poprzednie święta.

Czytaj więcej...

Słaba płeć?

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudnia 2013

Chciałoby się powiedzieć: „Słaba płeć, a jednak najsilniejsza” oglądając zmagania naszych mieszkanek w X Dolnośląskim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, który odbył się 12 grudnia 2013 roku w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie.

Czytaj więcej...

Gość z Laponii

Opublikowano: poniedziałek, 09 grudnia 2013

Jak co roku, tak i teraz w dniu 6 grudnia 2013 roku odwiedził nas długo oczekiwany gość – Mikołaj w asyście ślicznej Śnieżynki. Nasze mieszkanki czekały zniecierpliwione i ciągle wołały: Mikołaju, Mikołaju chodź tu do nas!

Czytaj więcej...

Storczykowe okna

Opublikowano: poniedziałek, 02 grudnia 2013

Storczyk (Orchis L.) – rodzaj bylin należących do rodziny storczykowatych (Orchidaceae). W zależności od ujęcia systematycznego klasyfikowanych jest do tego rodzaju od 17 do 33 gatunków, przy czym większa liczba podawana jest w starszych klasyfikacjach.

Czytaj więcej...

Zabawa ach zabawa!!!

Opublikowano: wtorek, 26 listopada 2013

W dniu 23 listopada 2013 roku nasze mieszkanki Gosia Kadłubkiewicz, Edyta Racko, Danusia Mrozińska, Edyta Wolak, Kasia Thuillier, Marta Bojda wraz z opiekunką Panią Marią Skoczylas uczestniczyły w Zabawie Andrzejkowej w Klubie Epoka w Kobylej Górze.

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego

Opublikowano: poniedziałek, 28 października 2013

W dniu 24 października 2013 roku w Bolesławcu odbył się VII Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego w ramach Olimpiad Specjalnych w grze pojedynczej.

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) - gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie.

Czytaj więcej...

Turniej badmintona

Opublikowano: wtorek, 22 października 2013

W dniu 17 października 2013 roku w Legnickim Polu odbył się X Dolnośląski Turniej Badmintona w ramach Olimpiad Specjalnych.

Badminton (kometka, wolant, pot. paletki) – dyscyplina sportowa, gra 2- lub 4-osobowa. Od 1992 roku jest pełnoprawną konkurencją olimpijską. Dlatego też osoby niepełnosprawne rozgrywają turnieje w tejże dyscyplinie sportowej.

Czytaj więcej...