Boże Narodzenie w Naszym Domu

Opublikowano: czwartek, 29 grudnia 2016

W wigilię od rana panował świąteczny nastrój. W całym domu słychać było polskie kolędy i pastorałki oraz czuć zapach pieczonych pierników. Mieszkanki pod nadzorem personelu dekorowały pierniki kolorowymi, lukrowanymi pisakami.

Czytaj więcej...

Wyjazd na basen kryty w Oleśnicy

Opublikowano: poniedziałek, 19 grudnia 2016

W dniu 15 grudnia 2016 roku nasze podopieczne Pani Agnieszka Śpiewak, Magdalena Skopowska, Emilia Chmielarczyk, Małgorzata Kadłubkiewicz, Danuta Mrozińska, Edyta Racko pod opieką Pani A. Lemiech i E. Kulik uczestniczyły w wyjeździe na basen kryty w Oleśnicy.

Czytaj więcej...

Świąteczny relaks

Opublikowano: poniedziałek, 12 grudnia 2016

7 grudnia grupa mieszkanek, wraz z terapeutami, wybrała się do Wrocławia, aby w atrakcyjny sposób spędzić wolny czas. Na początek, już po raz kolejny, odwiedziłyśmy Sky Tower, gdzie w kręgielni mogłyśmy zmierzyć się z tą emocjonującą grą, jaką niewątpliwie jest skybowling. Z pewnością był to mile spędzony czas, w duchu zdrowej rywalizacji. Po wyczerpującej grze udałyśmy się na obiad oraz kawę z rozgrzewającym cynamonem.

Czytaj więcej...

Mikołajki

Opublikowano: piątek, 09 grudnia 2016

Grudzień to magiczny czas, w którym każdy – czy mały, czy duży – wyczekuje ze zniecierpliwieniem pewnego starszego pana w czerwonej czapce. Nasze mieszkanki również z wielkim zniecierpliwieniem chciały się z nim zobaczyć. Taka okazja nadeszła szybciej, niż mogły się tego spodziewać.

Czytaj więcej...

Andrzejki….

Opublikowano: czwartek, 01 grudnia 2016
Anna Pietrzykowska

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja – patrona Szwecji, Grecji i Rosji. W Polsce pierwsze informacje o święcie pojawiły się w 1557 r.

Czytaj więcej...

XII Dolnośląski Mityng w trójboju siłowym

Opublikowano: czwartek, 01 grudnia 2016
Administrator

Trójbój siłowy jest to dyscyplina popularna w Olimpiadach Specjalnych Polska ze względu na dostępność do niezbędnego sprzętu, siłowni itp. Zawodnicy mogą się specjalizować w konkurencjach dwuboju (wyciskanie i martwy ciąg) lub w trójboju (wyciskanie, martwy ciąg i przysiad). Trójbój siłowy jest trenowany w 16 oddziałach regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska.

Czytaj więcej...

XXIII Przegląd Poezji i Prozy

Opublikowano: poniedziałek, 21 listopada 2016
Administrator

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
Antoine de Saint – Exupéry

17 listopada 2016 r. nasze podopieczne wzięły udział w XXIII Przeglądzie Poezji i Prozy, którego organizatorem był Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wymagających Pomocy, na czele z panią prezes Elżbietą Kaznowską.
Przed publicznością zaprezentowało się szesnaście grup artystycznych, a także goście specjalni – młodzi muzycy ze szkoły muzycznej z Oleśnicy.
Nasze mieszkanki na deskach sali widowiskowej MOKiS, wystawiły spektakl pod tytułem „Mały Książę”, przygotowany przez Małgorzatę Gmerek, Patrycję Rzepkę i Kamilę Serafin.
„Mały Książę” to opowieść o nieszczęśliwym, samotnym chłopcu, który postanawia opuścić swoją planetę i ukochaną Różę, w poszukiwaniu przyjaciół. W ciągu swojej międzyplanetarnej podróży spotyka kilka osób, jednak każde z nich jest alegorią jakiejś negatywnej cechy ludzkiej.
Spotyka po kolei:
- króla, który pomimo tego, iż nie miał żadnego poddanego, ciągle rozkazuje,
- pijaka, który pił, ponieważ było mu wstyd, że pije,
- bankiera, który bez przerwy liczył gwiazdy i uważał je za swoją własność,
- latarnika, zapalającego co minutę swoją latarnię,
- geografa, który radzi Małemu Księciu, aby odwiedził planetę Ziemię.
Na koniec nasz bohater spotyka lisa, który zdradza mu cenny sekret, a mianowicie, iż jest odpowiedzialny za wszystko, co się oswoi. Wspomina też, że „dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
W przedstawieniu wzięły udział: Wioletta Matyszkiewicz - Mały Książe, Edyta Wolak - Róża, Katarzyna Thuillier - król, Agnieszka Śpiewak - pijak i geograf, Marta Bojda - bankier, Małgorzata Kadłubkiewicz - latarnik oraz Sylwia Jureczko - Lis.
Spektakl miał na celu poznanie prawdziwego znaczenia słowa „przyjaźń”, a także zrozumienie istoty miłości.

XI Dolnośląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: wtorek, 08 listopada 2016
Anna Lemiech

Po raz kolejny nasze zawodniczki pod opieką pani K. Serafin i P. Rzepki, mogły zaprezentować swoje możliwości i umiejętności w XI Dolnośląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który odbył się dnia 27 października 2016r w Dobroszycach.

Czytaj więcej...