Wycieczka do Zoo

Opublikowano: czwartek, 09 czerwca 2016 Administrator

7 czerwca 16 osobowa grupa mieszkanek wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Czech. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie czeskiego ZOO, w którym atrakcją jest afrykańskie safari.

ZOO położone jest w miejscowości Dvur Kralowe, posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Znajdują się tam zwierzęta drapieżne, liczne gatunki ptaków, małpy, słonie, zwierzęta kopytne i wiele innych. Cześć zwierząt umieszczona jest w pawilonach zamkniętych, ale znaczna część znajduje się na wybiegu, który umożliwia im całkowitą swobodę poruszania się. Dla mieszkanek największą atrakcją była przejażdżka safaibusem, który poruszał się po terenie między zwierzętami. Podczas jazdy zdarzały się momenty gdzie zwierzęta były na wyciągnięcie ręki. Ten niesamowity widok wywołał u mieszkanek dużo radości.
W drodze powrotnej korzystając z okazji mieszkanki zwiedziły Park Zdrojowy w Kudowie Zdrój. W parku tym można podziwiać gatunki wielu roślin, również tych egzotycznych jak kaktusy czy palmy. Na terenie parku znajduje się Ogród Muzyczny, w którym mieszkanki postanowiły się zrelaksować. Znajdują się w nim olbrzymie, metalowe atrapy instrumentów muzycznych. Po tak wyczerpującym dniu mieszkanki wybrały się do restauracji na obiad oraz kawę z ciastem.
Podczas wyjazdu była idealna pogoda na zwiedzanie i zapoznanie się z nowym terenami rekreacyjnymi. Uczestnicy wycieczki dziękują organizatorom za zorganizowanie wycieczki i czekają na następne wyjazdy…;)