Świąteczny czas

Opublikowano: czwartek, 28 grudnia 2017

Oczekując ducha świąt mieszkanki wspólnie z personelem poprosiły Mikołaja, aby pomógł nam wprowadzić nas w ten klimat. I tak 6 grudnia mieszkanki mogły wykazać się swoimi zdolnościami, aby móc z jak najlepszej strony zaprezentować się Mikołajowi, a wszystko to miało na celu pozyskanie sobie jego przychylności, aby otrzymać słodki upominek.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2017

Opublikowano: wtorek, 28 listopada 2017

Dnia 24 listopada w naszym domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. W zabawie uczestniczyły panie i zaproszeni panowie.  Piątkowy dzień upływał wszystkim na licznych wróżbach przeplatanych tańcem i dobrą zabawą.

Czytaj więcej...

Zabawa w Ziębicach

Opublikowano: wtorek, 28 listopada 2017

W dniu 23 listopada 2017 roku nasze Panie: Katarzyna Thuillier. Wiesława Oszczygieł. Edyta Racko. Małgorzata Kadłubkiewicz, Alicja Kurka były na zabawie integracyjnej zorganizowanej przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach oraz Stowarzyszenie „Życzliwa Dłoń” w Ziębicach.

Czytaj więcej...

Turnus w Serbinowie

Opublikowano: wtorek, 21 listopada 2017

Tegoroczny turnus rehabilitacyjny trwał od 4 do 18 listopada. 4 listopada późnym popołudniem dotarłyśmy nad morze do Ośrodka Wczasowo- Rehabilitacyjnego w Serbinowie ADHARA. Zostaliśmy bardzo miło i ciepło przywitani.

Czytaj więcej...

XXIV Przegląd Poezji i Prozy

Opublikowano: poniedziałek, 20 listopada 2017

14 listopada 2017 roku, nasze mieszkanki kolejny już raz, miały okazję uczestniczyć w XXIV Przeglądzie Poezji i Prozy. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wymagających Pomocy oraz Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie.

Czytaj więcej...

Turniej Badmintona

Opublikowano: wtorek, 14 listopada 2017

W dniu 9 listopada 2017r nasi podopieczni uczestniczyli w XII Dolnośląskim Turnieju Badmintona w Legnicy.  Zawody zostały zorganizowane, jak co roku przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej - Legnickie Pole.

Czytaj więcej...

XII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: poniedziałek, 06 listopada 2017

Dnia 26 października mieszkanki PDPS filia Jemielna pod opieką Pani Kamili Serafin oraz Pani Patrycji Rzepki uczestniczyły w XII Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Dobroszycach.

Czytaj więcej...

I Dolnośląskie Mistrzostwa Domów Pomocy Społecznej w Nordic Walking

Opublikowano: wtorek, 03 października 2017

Istnieje wiele rozmaitych form rekreacji ruchowej, czy ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego. Nordic walking łączy w sobie cechy idealnej aktywności ruchowej, ponieważ jest sportem łatwym oraz szybkim do nauki. To właśnie ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo może być uprawiany zarówno przez aktywnych sportowców, osoby starsze, osoby z ograniczeniami fizycznymi, jak również osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Czytaj więcej...