Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: poniedziałek, 18 czerwca 2018

W dniach od 9 do 12 czerwca odbyły się XI Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Nasz dom reprezentowała Pani Edyta Racko zdobywając trzy medale. Zawodniczka klubu Sportowiec Ostrowina startowała w lekkoatletyce zdobywając 2 złote medale na dystansie 100m i 200m oraz brąz w sztafecie kobiet 4*100.

W Katowicach, Chorzowie, Mikołowie ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Wspierało ich ponad 800 trenerów, sędziów i wolontariuszy. Główną areną igrzysk był Stadion Śląski, na którym odbyły się rywalizację w pięciu dyscyplinach: lekkoatletyce, kolarstwie, trójboju siłowym, bocce i piłce nożnej. Turniej tenisowy rozgrywał się na kortach Budowlanych w Parku Śląskim, a na obiektach katowickiej AWF zawodnicy walczyli w takich konkurencjach jak pływanie, badminton i tenis stołowy. Na kręgielni Galaktyka w Katowicach odbył się turniej bowlingu, a w Mikołowie turniej golfa.
Zawody te pozwalają na wytypowanie reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku, gdzie pojedzie 64 naszych zawodników reprezentujących 17 dyscyplin sportowych.
Jeszcze raz gratulujemy naszym zawodnikom tak cudownych wyników!