Mrzeżyno na bis!!!

Opublikowano: czwartek, 11 października 2018

Po raz drugi gościliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w miejscowości Mrzeżyno. Tym razem 18-osobowa grupa pensjonariuszek i 3 opiekunów przebywały w Ośrodku Nadmorskim w terminie 21.09.- 05.10.2018r.

Rozpoczęłyśmy od wizyt lekarskich, które miały na celu zlecenie zabiegów rehabilitacyjnych dla każdego z uczestników. Każdy z nas otrzymał 3 zabiegi przez 10 dni pobytu. A potem już tylko przywitanie z morzem i piękne stare piosenki „... Zachodni wiatr spienione goni fale, wysoko gdzieś zawisnął mewy krzyk, gasnący dzień zachodem się rozpalił, stoimy tak bez słowa...”. Każda z nas słuchała szumu fal i patrząc w morską otchłań skłoniła się do chwili refleksji, bo morze to wcielenie emocji, czas przemyśleń i nieustająca nostalgia. Spacery po plaży stały się dla nas codziennym rytuałem. Nie raz, ale niektóre mieszkanki po kilka razy dziennie maszerowały wzdłuż pięknej, nadmorskiej plaży. Nasz wyczyn to dojście plażą do Dźwirzyna oddalonego ok. 10 km od Mrzeżyna. Także wieczory miałyśmy doskonale zorganizowane. Były cudowne wieczorki przy muzyce tanecznej a oprócz tego koncert skrzypkowo - akordeonowy zespołu Duo-Primo znanego śląskiego artysty. W kolejnych dniach dalsze atrakcje: wycieczka do Kołobrzegu, wycieczka objazdowa po Mrzeżynie i kolejny koncert „lata 20, lata30”. Do tego grill wspaniała kuchnia pyszne jedzenie i doskonałe nastroje wpływały na to, że czasu upływał zbyt szybko. W międzyczasie dopingowałyśmy naszej reprezentacji w piłce siatkowej tworząc tzw. strefę kibica i śmiało możemy powiedzieć Polska Mistrzem Świata!!!. Podczas naszego wyjazdu nie zabrakło wyjścia do portu i podglądania rozładunku ryb przez pracujących ciężko na kutrach rybaków.
Te dwa tygodnie to był piękny czas. Na zakończenie pobytu nad Bałtykiem wypuściliśmy świetlne lampiony w przekonaniu, że w następnym roku przyjedziemy tutaj po raz kolejny.