Malowanie na piasku

Administrator

Malowanie piaskiem, zwane też piaskowymi animacjami, to działanie artystyczne, które porusza i pozostawia niesamowite wrażenia. Kiedy stawiamy pierwsze kroki, to pierwsze, co malujemy, to zwykłe proste obrazki - domek, drzewko, słońce...

Z czasem jednak, uwalniając wyobraźnię próbujemy malować obrazy powiązane ze sobą, próbujemy opowiadać jakąś historię, przelewamy na piasek nasze emocje... Za pomocą piaskowych animacji można opowiedzieć w zasadzie każdą historię.

Palce rysującego, niby tańczą na szkle, przekształcając fale piasku w obrazy.
Twórczości artystycznej towarzyszy oryginalna rehabilitacja: ogrzanym przez podświetlony piasek dłoniom łatwiej ćwiczyć małą motorykę (czynności związane z użyciem palców i dłoni). Stawy palców pracują swobodniej, zmniejsza się ból, dłonie odzyskują elastyczność. Razem z dłońmi zaczyna pracować całe ciało - ramiona, obręcz barkowa, kręgosłup utrzymuje ciało w pionie. Skupieni na malowaniu zapominamy o kłopotach dnia codziennego.

To bardzo dobra terapia wyciszająca.

Powiatowy Dom Pomocy społecznej w Ostrowinie jest jedyną w Polsce placówką posiadającą taką pracownię. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych na nieodpłatne zajęcia.